| inloveforever a întrebat:

am si eu o intrebare : de vreo 5 luni mi-am tot facut sa vomit, pentru ca mi se pare ca sunt mai plinuta si nu doream sa ma ingras. Am citit pe net ca persoanele acestea sufera de bulimie, intr-adevar mi-e somn aproape tot timpul... si intrebarea este : oare pot sa ma tratez fara a merge la medic, si sa nu ma continui asa? fuunda :*.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Opreste-te! Este o prostie ceea ce ai facut pana acum. Daca vroiai sa slabesti puteai sa ti o dieta, desi sportul ajuta mult. Deci stop!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai fa prostia asta ca iti strici si stomacul si ficatul si fierea. Daca esti supraponderala mergi la endocrinolog. Iti va stabili el o dieta pe care sa o urmezi (singura, acasa).

| DraudeS a răspuns:

Nu te supara pe mine. Dar ce inseamna "mi-am tot facut sa vomit"? Adica te-ai silit sa vomiti motivul fiind ca ti se pare ca esti cam plinuta? Daca da, du-te la un psiholog. Serios vorbesc, nu este de joaca.

Sanatate!

| BellaVampire a răspuns:

Ai putea sa incerci sa slabesti facand sport 30 de minute in fiecare zi, sa te odihnest mai mult si astfel nu vei mai incerca sa-ti provoci voma.
Dar daca este grav, iti recomand sa mergi la doctor, decata sa ajungi mai rau
Bafta!

| BellaVampire a răspuns:

Incearca sa faci sport macar 30 de minute in fiecare zi, sa nu mai mananci porcarii ci legume si fructe, sa te odihnesti mai mult si astfel nu va mai trebui sa-ti provoci greata (eu nu cred in acele diete si cure de slabire).
Dar daca situatia devine grava, decat sa mai faci si alte boli, mai bine te-ai duce la medic!