| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Deci, acum vreo 2 saptamani cu o zi inainte sa intru pe stop am avut contact sexual, iar dupa ce mi-a trecut stopul, am inceput sa urinez foarte des, in cantitati foarte mici, iar dupa ma ustura. De o saptamana am aceasta chestie.
O tipa mai mare mi-a zis ca ar trebui sa folosesc rivanol. La inceput a functionat cat de cat, dar acum imi vine sa urinez din nou des.
Asa ca daca stiti ce tratament as putea folosi si ce as putea avea.
Va rog, pentru ca sincer, nu stiu ce sa mai fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| danielcretu1980 a răspuns:

Mergi la doctor. informatiile furnizate sunt prea putine.
o lotiune astringenta, sau ceva hidratant ar putea sa te ajute pana atunci.

| UPSsss a răspuns:

Buna dupa parerea mea nu are nici o legatura contactul sexual cu aceasta urinare frecventa pot fi probleme la rinichi sau poti avea o invectie urinara, e inutil sa cauti tot felul de solutii pe internet sau pe la prietene cel mai bine mergi la un medic asa vei reusi sa iei un tratament si sa scapi de aceste probleme...curaj si numai bine

| Safire17 a răspuns:

Se poate sa fie doar o raceala si treaba cu contactul sexual si stopul sa fie doar o coincidenta dar se poate sa fie si cv mai grav, cu toate ca raceala nu te tine peste o saptamana, aia in maxim 5 zile trece...

| laur1923 a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci la un medic ginecolog.leacurile babesti nu sunt intodeauna bune. funda. apropo cati ani ai?

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie urinara. E posibil sa aiba sau nu legatura cu contactul sexual. Rivanolul nu se aplica in zona genitala, iti poate da arsuri. Mergi la medicul de familie, iti va da tratament antibiotic.

| camryn a răspuns:

E posibil sa ai o cistita. Ca sa afli ce antibiotic sa folosesti, s-ar putea ca medicul sa te trimita sa faci o urocultura cu antibiograma.