| anca_6705 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare despre sarcina... mie mi-a venit ciclul la timp normal dar am greturi e posibil sa fiu insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Posibil sa fii insarcinata si sa-ti vina ciclul este, si mie cu prima sarcina a fost tot asa, am avut ciclul normal pina in saptamana. a 12 a,pe urma s-a oprit, deci posibilitate este. Insa ca sa fii mai sigura du-te la ginecolog, numai asa vei stii cu siguranta

| veronica a răspuns:

Mai bine fa-ti un test greturi ai si cand nu esti gravida dar sa fii tu mai sigura, fa-ti test, dupa ca se termina ciclul.

| bogdan3vl a răspuns:

Ai mancat tu ceva de ti-a venit greata iti zic eu ca nu ai ramas daca nu ti-a venit ciclu daca tot tie frica nu ai decat sa astepti pina data viitoare cand iti vine iar daca iti vine si atunci 100% sigurr ca nu ai ramas da iti zic eu ca nu ai ramasfundita
zi-mi si mie pe privat cati ani ai pls

| Andya a răspuns:

Cam greu de zisthinking
Dacă ciclul iți vine normal nu prea ai de ce sa-ți faci grijiwinking. Poate ai mâncat ceva stricatthinking
Dar.pentru. a te liniști fa un test de sarcina
Sau
Dacă ai avut vreun contact sexual neprotejatthinking
Mai sigură este chestia cu testulwinking
Sper ca te-am ajutat:*
Funda?

| annaliana a răspuns:

Nu,nu esti insarcinata.Ti-ar mai fi aparut si celelalte simptome(varsaturi,ameteli,pofte). Greturile pot fi si din alte cauze, cand mananci gras, sau prea dulce(de ex.o prajitura cu multa crema).