| cucalic a întrebat:

am si eu o intrebare:eu fac foarte des rosu-n gat si nu m-ai stiu cu ce sa ma tratez.eu inca alaptez si am luat faringosept, ampicilina si homeogene9. ce as putea sa fac sa nu m-ai fac rosu-n gat? de la mine ia si fetita mea mereu.va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| simf a răspuns:

Eu folosex bioparox, e un spray cu care iti dai in gat si in nas. daca il aplici cum simti ca incepe sa te "zgarie", scapi. daca te-a prins deja un pic, pui putin spirt pe o batista, o asezi pe gat, in dreptul amigadalelor, pui deasupra un baic si dormi cu el la gat.

4 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Daca dormi cu pilota, plapuma pana in gat sau chiar peste, asta ar putea fi problema.Primavara peretii din casa sunt inca reci, iar sub pilota este aerul cald, daca tu tragi aeru cald apoi respiri aerul mai rece e posibilitatea sa faci rosu-n gat''tongue.Multa lume are probleme cu gatul in perioada asta.

| gabriela a răspuns:

Gargara zilnica cu apa calduta cu sare, un pahar apa +o lingura cu varf de sare, DE 2 - 3 ori pe zi! Garantat!

Janina
| Janina a răspuns:

Cexil capsule, asta ia sora-mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-ti suplimentezi alimentatia zilnica cu vitamine si minerale extracte din plante. Mai ales ca si alaptezi tot ceea ce produce organismul tau se va transmite si prin lapte, imunitatea ta se pare este scazuta. Trebuie mers la cauza si nu tratat efectul. Uite incearca Nutrilite Daily, contine 8 vitamine si 11 minerale necesare zilnic, sunt 100% din plante din care s-a scos apa si fibrele, mai ales ca au si fitonutrienti. Nu te ingrijora ca nu-ti va creste apetitul alimentar. Sunt produse de cea mai veche companie de suplimente alimentare din lume, eu si toata familia mea consumam aceste produse de peste 7 ani. Dk vrei mai multe inf pot ajuta pentru ca nu se gasesc pe piata comerciala clasica.