| Gabriela2 a întrebat:

inainte de a ma spala cu Tantum Rosa ma pot spala in mod normal(cu apa si sapun) sau nu trebuie sa fac acest lucru? Eu ma spal cu Tantum Rosa exterior pentru ca sunt virgina si sincer nu stiu daca are vreun efect.Este bine daca ma spal cu tantum rosa si dupa aceea aplic crema pe care mi-a dat-o(Clotrimazol)? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca tratamentul ti-a fost recomandat de ginecolog pentru o infectie (candida), este in regula si isi va face eefctul.
Te speli intai cu apa si sapun, apoi cu Tantum Rosa si apoi te ungi bine cu Clotrimazol, incercand delicat cu degetul sa introduci o mica cantitate in vagin prin orificiul himenal. Primele dati poti folosi o oglinda ca sa nu te ranesti. Un himen intact permite de obicei trecerea unui deget, dar fii cu grija.

1 răspuns:
| yhsay a răspuns:

1. De ce te speli cu Tantum Rosa si iti dai cu crema? Daca nu ti-a recomandat vreun ginecolog un astfel de tratament, inceteaza.

2. Tantum Rosa este pentru spalaturi INTERNE! Adica iei un irigator, il umpli cu apa si apoi divolzi un pliculet de Tantum Rosa in el, apoi te speli cu furtunul in interior...

3. Te poti spala cu apa si sapun inainte, dar vezi sa te clatesti bine inainte de spalaturile vaginale.