| Innocence a întrebat:

am si eu o intrebare legata de crestrea sanilor:am 13 ani si sanii mei masoara 85 de cm, am in clasa colege cam de aceeasi varsta care au trecut de 90, ce sa cred? ca ii am eu foarte mici sau ca ele sunt foarte dotate? am o greutate de 48 de kg si 1, 66m, ele nu sunt foarte suple, dar totusi! ce ar trebui sa fac? sa astept pana intr-un anume mom sau sa pun mana sa ma mai ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, draga mea in primul rand accepta-te asa cum esti ca esti bine, nu te grabi cu diferite diete de de ingrasare ca totusi ai 13 ani, corpul tau e inca in dezvoltare, ai timp sa te dezvolti, pana la 18-19 ani poti tot sa cresti.Gandeste-te ca nimeni nu e percet si esti foarte draguta asa cum esti, nu te mai gandi la cresterea saniilor, toate la timpul lor.

1 răspuns:
| Tourniquet a răspuns:

Pai, nu te ingrasa brusc, mananca gustari, putine prajeli. De exemplu la pranz daca vrei o portie medie de cartofi prajiti si nu multi ca nu sunt buni, bea si tu lapte mult, dimineata 1 cana., la pranz o cana. Poate colegele tale or fi dezvoltate.ca eh, fiecare fata la corpul ei. Mananca si tu si mai ingrasate si vezi rezultatele dupa 3 luni sa zic asa, apoi revii la dieta ta normala. dar mananca macar sa zic zilnic cartofi prajiti. pizza o data pe saptamana.