| andrei24 a întrebat:

am si eu o intrebare legata de greutate si anume, am 24 de ani 1.79cm si 64 kg. e normal la inaltimea asta sau ar trebui sa ma mai ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Mai pune pe tine macar 4 sau 5 kg!

| Angel0 a răspuns:

Corpul tau stie mai bine decat tine. Mi se pare ok.

| Bunny a răspuns:

Conteaza in primul rand cum te simti si cum arati.Nu tine cont de numarul kilogramelor(poate fi influentat si de greutatea oaselor-unii au oasele foarte subtiri si cantaresc putin altii au oasele grele). Acum depinde si daca esti un tip care are ceva muschi dezvoltati sau genul subtirel.Ca sa te ingrasi, te poti ingrasa ori in masa musculara ori in grasime.Analizeaza-te bine si vezi ce iti lipseste, fa-ti un model si incearca sa te simti cat mai bine fara sa ti cont de cate kg ai. Sper ca te-am ajutat si succes in ce vei facehappy.

| theorizer a răspuns:

Te incadrezi in limitele normale. Important e sa ai o greutate constanta, nici sa nu mai slabesti, nici sa te mai ingrasi. Ideia de a te ingrasa in mod fortat iti poate deregla metabolismul, adica felul in care se depun sau se consuma grasimile.

| Mirco a răspuns:

Pai la inaltimea asta ar trebui sa ai macar vreo 70 -72 km asa dar depinde foarte mult si de constitutia corpului tau

| SangJin a răspuns:

Pentru mine suna bine. Din ce am observat(bine, eu sunt perfectionista de fel.>_>), e foarte ok daca ai cu 15 kg mai putin decat inaltimea, ori macar 10. Dar daca ti se pare ca esti prea slab, poti incerca sa iei suplimente si sa-ti dezvolti masa musculara prin sport. Oricum, bafta.