| DjAnna a întrebat:

Buna am si eu o intrebare medicamentul DUPHASTON este un anticonceptional sau nu? mersi fundawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aneta a răspuns:

Nu e anticonceptional, e doar un medicament care va face sa iti vina ciclul cat mai repede in caz ca nu ti-a venit de mult timphappy

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, dimpotriva. Este un emdicament care duce la ingrosarea endometrului. Asta favorizeaza fixarea unei sarcini. Poate fi dat ca sa grabeasca venirea unei false menster (dupa intreruperea lui, endometrul cel gros nu va mai fi sustinut hormonal se va necroza si elimina prin menstra).