| Dura_Cristina_1999 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Nu îmi vine ciclul de 3 luni și nu știu ce sa fac am fost și la medic și a zis ca nu am nimic sa aștept. Dar e prea mult 3 luni și ma simt și rău. Vreau un sfat ce medicament pot sa iau sa îmi reglează menstruația? Am auzit ca pot sa iau anticoncepționale sa îmi regleze ciclul? Eu vreau și sa rămân însarcinata. Dar nu știu ce sa fac va rog sa ma ajutați!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Du-te la un ginecolog. Fa-ti ecograf. Din pacate in ziua de astazi tot mai multe femei sufera de sindromul ovarelor polichistice.

| Dura_Cristina_1999 explică (pentru GdX):

Am fost la ecograf. Eu sunt în Anglia și nu am fost la ginecolog am fost la gipi cum se zice aici. Și a zis ca nu am nimic sa să aștept?

| Dura_Cristina_1999 explică (pentru GdX):

Ce înseamnă ovalerol polichistice? E ceva grav?

| GdX a răspuns (pentru Dura_Cristina_1999):

Uite aici cea mai buna explicatie: http://www.csid.ro/......ce-4166368

| Lina1993 a răspuns:

La ce medic ai fost tu de ti-a zis ca nu ai nimic de iti intarzie 3 luni? fereasca-ma sfantul, schimba de urgenta medicul, e clar ca ai ceva dereglare hormonala sau probleme mai serioase din moment ce ti-a intarziat atat. Anticonceptionalele pentru reglarea mentruatie se iau numai cu prescriptie medicala, in urma unui control se stabileste ce tip este potrivit pentru tine si care este frecventa cu care le poti lua. Mergi de urgenta la alt ginecolog, deja a trecut destul de mult timp.

| Dura_Cristina_1999 explică (pentru Lina1993):

Nu am fost la ginecolog. Am fost doar la un gipi. Eu sunt în Anglia. Engleza nu prea știu. Chestia e ca aici în Anglia nimeni nu îți face nimic. Doar îți dă paracetamol și dacă te vede ca mor și tot nimic nu îți face.