| Emmulea a întrebat:

Bună!
Am și eu o întrebare până ajung la medic.
Deci folosesc anticoncepționale desogestrel de 2 ani, menstruație lipsă. De câteva zile am crampe abdominale, de ieri sângerez, azi am inceput să am și dureri de sâni. Am făcut un test de sarcina - negativ. Și unul de ovulație care mi-a dat pozitiv ( rezultat pozitiv dacă se depistează nivelul de LH crescut)
As fi fericită să citesc ceva idei până ajung la medic.
Mulțumesc mult!
O zi plăcută vă doresc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Ai uitat vreo pastilă? De obicei asta se întâmplă când uiți o pastilă sau o iei mai târziu.