| Aura_2876 a întrebat:

Am si eu o intrebare:pot sa beau acid(adica Cola) daca am aparat dentar? Mersi pentru raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu de aparat este vorba ci de sănătatea ta, mergi pe sucuri făcute în casă, lasă băuturile preparate industrial.
Pa, pa.

| Lucifer666 a răspuns:

ACID sa nu bei niciodata. Poti sa bei bauturi carbogazoase, insa nu cu ACID.

| onlyme2851 a răspuns (pentru Lucifer666):

Mi-a placut astalaughing...ce inseamna sa nu stii sensul real al cuvintelor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă-te de sucurile astea, nu sunt sănătoase!
Mergi pe sucuri făcute în casă.
Te pup!

| AlinaOneDirection a răspuns:

Buna! Eu am aparat dentar mobil si nu am voie sa beau decat apa cand port aparatul dentar.

| andreia99 a răspuns:

Nu este indicat sa bei acid daca porti aparat dentar

| cosminutzuu a răspuns:

Buna! Si eu am aparat dentar mobil si beau cola apa carbogazoasa, bauturi cu acid. dar si daca ai aparat fix poti sa bei.

| eAlezz a răspuns:

Intai trebuie sa ti-l dai jos, daca se poate, daca nu, asta e.