| Sasha_4564 a întrebat:

am si eu o intrebare, stiti cumva care ar fi cauza ametelilor? Precizez ca atunci cand stau, nu am nimic, insa cand ma ridic, intorc capul sau ma uit in jos ametesc... m-a luat asa din senin, am mai avut o stare mai demult. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Ori e cum a zis anutza, ori ai o lipsa de vitamine/minerale care ti-a provocat o anemie. Niste analize ar fi binevenite si ti-ar indica motivul exact si masurile care se impun. Sanatate!

4 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Poate ai probleme cu tensiunea

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Pai ai anemie-n corp mai pe romanestebatting eyelashes lipsa de calciu!
Eu iti recomandez sa iei vitaminele pe care ti le da dl doctor.Si eu am luat tot ostecare si mi s-a parut bun, adica nu mai am ameteli.Bafta!

| Smile_9049 a răspuns:

Lipsa de calciu de obicei.

| Sasha_4564 explică:

Pai sunt putin anemica, si sunt cu calciul la limita, mi s-a recomandat ostecare, e bun?