| D0zzz a întrebat:

Am si eu o neclaritate. Ieri mi-am propus sa fac multe lucruri astazi, dar m-a durut capul cam toata ziua si inca ma doare. Desi m-am sculat dimineata, abia am mancat pe la 11:15. De pranz n-am mancat si acum pur si simplu nu mi-e foame. Mi-e pofta de unele lucruri, dar nu simt nevoia de a manca. Imi vine sa zac toata ziua, nu am chef de nimic si sunt cam nervoasa. Ieri m-am simtit cam la fel, in special cu faza cu mancatul. Ce sa fac? La doctor nu prea am cand sa ma duc si nici nu imi face o placere sa ma duc de una singura.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

O depresie
si eu mai fac cateodata asa,
si crede-ma in momentul ala nu doresti sa te deranjeze nimeni,
as fi in stare sa dau in cap la cineva,
stres, suparari, parinti care iti fac toti dracii,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai activitate, de-aia nu mananci. Iesi afara, fa-ti un hobby de aer liber (bicicleta, role, jogging, sport). Nu mai fi sedentara ca nu are nimic bun ce sa iasa din asta. Daca ai un ritm de viata deja alert atunci ceva nu poate fi in regula cu tine. Pt ca trebuie sa mananci.
Sanatate!

| Clau_9946 a răspuns:

E din cauza vremiihappy. Schimbarile bruste deregleaza organismul. Incearca sa mananci conform sfatului medicului (de 3 ori pe zi). Cat despre durerea de cap, cred ca e de la aerul camerei in care ai dormit. Incearca sa-ti aerisesti camera astfel incat sa fie aerul curat inainte sa te pui sa dormi. Sper ca ti-am fost de folos!