| andreywtza a întrebat:

am si eu o problema:acum 3 zile mi-a aparut o buba la incheietura gurii, sunt basicute daca le pot spune asa.pe fiecare zi se intinde din ce in ce mai mult. aveti idee cu ce as putea da pentru a nu se mai intinde sh sa-mi treaca cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Am un lapsus foarte idiot acum si nu-mi amintesc cum se numesc.Se fac de la frig, sete, praf etc.Da-te cu crema de galbenele pe toata suprafata afectata, chiar un pic si pe langa ca sa opresti extinderea.In general tin de la 2 la 7 zile. Orice ai face nu le sparge ca iti vor ramane semne.

| amrm a răspuns (pentru AlecsRvaSpunePa):

Afte vrei sa zici, dar nu sunt.

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

E herpes, mergi la farmacie si cere unguentul aciclovir.te speli bine pe maini apii te dai pe herpes cu acest unguent de cateva ori pe zi, doar ai grija sa nu-l mananci happy si in cateva zile o sa-ti treaca

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Herpes frate! Asa.

| amrm a răspuns:

Incearca si albastru de metil.