| anonim_4396 a întrebat:

Bunasad. am si eu o problemasad. acum 7 ani am avut un accident de masina in urma caruia am suferit o lovitura puternica la cap.acum am 15 ani si am aflat azi ca am probleme cu glanga hipofiza.sunt foarte speriata si numai stiu ce sa fac, plang de cand am aflat de frica.am citit ca afecteaza si hormonii de crestere si eu am 1.79straight face. ce pot pati rau?sadva rog sa ma ajutati si daca stiti cumva doctori buni nu conteaza in ce orassad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andrei_2426 a răspuns:

Nu iti face atatea griji, pana acum esti dezvoltata normal, hipofiza este glanda care regleaza eliminarea hormonilor de crestere in corp, asta inseamna ca te desvolti ori mai tare ori mai putin decat ceilaltzi. exista medicamente care tin sub control glanda, sau chiar care o regleaza, poati sa ai o problema de ingrijorare daca te dezvoltzi prea tare, pentru lucruri ca astea se fac si operati.
nu cred ca ai pentru ce sa te ingrijorezi
succes!

| gsmro a răspuns:

Nu te panica. Exista medicamente. Trebuie doar sa gaesti un doctor bun. Nu esti prima si nici ultima cu aceste probleme. Nu sunt tot timpul vindecabile, dar sunt tinute in frau cu medicamente. SUCCES!

Răspuns utilizator avertizat