| mada28 a întrebat:

Buna am si eu o problema am 1.50 si 40 de kg sunt foarte slaba la picioare si asta ma enerveaza cel mai mult uneori nu mamai suport.As vrea si eu ceva un remediu sa ma mai ingras macar 2 3 kg imi convine si asa eu as vrea sa am 45 de kg pana la vara mersi mult pentru rasp dau funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| monica_8816 a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa mananci un mic de jun, pranz si cina foarte consistente gen (1sendvisuri, 2 ciorba+felul 2 iar seara omleta sau chestii deaste ) si apropo leneveste cat mai mult la calculator sau televizor sau daca nu citeste carti fundita?

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Intra pe http://www.mypyramid.gov/ si acolo vei gasi multe informatii interesante. Cum ar fi si ca sportul este pus la baza piramidei alimentare. Iti recomand inotul, este sportul care te va ajuta sa te dezvolti cel mai armonios, sau atletismul.
Inca un lucru: ma oripileaza cand aud pe cineva ca vrea sa se ingrase, spune si tu ca vrei sa iei in greutate, nu-i tot acelasi lucru sa pui colacei sau ceva muschiulet.;)

| missbee a răspuns:

Dacă te îngrași 2-3 kilograme nu garantează nimeni că acele 2-3 kilograme se vor așeza pe picioare și nu la burtică sau în altă parte.
Ideal ar fi să ai o nutriție echilibrată și cât mai sănătoasă. A venit primăvara, ești slăbită după ce toată iarna ai mâncat numai uscături... profită și mănâncă tot ce e verde și sănătos.
Pe lângă asta, soluția ideală ar fi să mergi la fitness și să lucrezi zona picioarelor, și a șoldurilor. Stretching, genuflexiuni, etc... astfel îți vei dezvolta musculatura în acea zonă, iar picioarele vor fi mai groase.

Baftă!

| Ervin a răspuns:

După aia o să vrei să slăbeşti, şi tot aşa. încearcă să te mulţumeşti cu ce ai primit la naştere!