| MyNameIsNotImportant a întrebat:

Am si eu o problema. Am o vena la nas( pe o suprafata mare a nasului) de la care fac imediat hemoragie daca stau prea mult in caldura sau daca fac sport mult. Maine vreau sa merg la solar si mama mi-a spus ca nu am voie sa intru in solar din cauza venei. Eu zic ca nu e nici o problema pentru ca in solar nu e caldura mare. e doar o lumina puternica dar nu cred ca imi afecteaza cu ceva. Voi ce credeti? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mia bine spui că ești cu epistaxis (sângerare nazală), nu vena mare la nas!
La solar sunt și ventilatoare care oferă aer rece în zona feței și poți respira foarte bine. Nu este nicio problemă, se poate regla.
Pa, pa.

| Bijou a răspuns:

Gandeste-te macar ca solarul este cancerigen si nu merita sa te duci