| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o problema. Am scaunul roșu când merg la wc.Ar fi din cauza ca am consumat sfecla roșie acum doua zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sfecla coloreaza scaunul in rosu, ficatul de porc si vita mancat, il coloreaza in negru, ca si carbunele medicinal, care il face negru.
Din atata lucru nu ai de ce sa te ingrijorezi si nici sa mergi la medic, este un proces normal la defecatie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate. Dar dacă continuă, la medic.

| Clarity a răspuns:

Eu sincer cred ca acela este motivul, dar dacă se mai întâmpla și esti îngrijorat sfatul meu este sa mergi la doctor.