| mao14 a întrebat:

Buna am si eu o problema eu aucm un an am avut 3 gauri in ureche doar ca mi-a facut puroi si am scos cercelul. mi-am refacut gaura dar am din nou puroi... ce sa fac? sa dau din nou jos cercelul? sau pot sa il mai tin in ureche? va rog daca stiti sa imi dati un sfat dau fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DianaScorpio a răspuns:

Si eu am mai avut probleme din astea cu gaurile noi. Stoarceti puroiul de fiecare data cand se face, dezinfecteaza in fiecare zi cu spirt si da-te mereu cu crema de galbenele pana se stabilizeaza.

3 răspunsuri:
| Cornelcmn8 a răspuns:

Da e corect ce zice amorespeciale, mai te poti da si cu unt, scoate cercelul stoarce puroiul apoi date cu margarina/unt si pune-ti din nou cercelul. Fa asta o data dimineata apoi inca o data seara si in vreo saptamana ar trebui sa-ti treaca.

| dRaXler a răspuns:

Cine ti-a facut gaurile? Probabil daca mergeai la unul care se pricepe nu aveai probleme...

| AmoreSpeciale a răspuns:

Poate ca pare stupid raspunsul meu dar functineaza.da-ti cu margarina o sa treaca.grasimile din margarina ajuta rana sa se vindece.eu am practicat si a mers.acu incearca daca vrei.:*bafta