| Anca95 a întrebat:

Am si eu o problema.Luni seara am observat ca ganglionii limfatici mi s-au inflamat.Cum la mine in liceu sunt foarte multe cazuri de rubeola am crezut ca voi avea si eu,insa pana acum nu au aparut petele rosii care sa-mi confirme aceasta boala.Am mers si la cabinetul scolii,la doamna asistenta si acelasi lucru mi l-a spus si dumneaei: "nu pot spune ca este rubeola daca nu ai si bubite".Aseara am observat ca parca mi s-au umflat si oasele alea de la cap, nu stiu cum se numesc.Credeti ca este ceva grav?Tin sa mentionez ca nu am febra si cand ating ganglionii nu ma dor ,decat daca apas.Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate ai avut inainte pojar si acum nu ti se mai transmite.

| Felix65 a răspuns:

Cauzele pentru care se inflameaza ganglionii sunt mai multe, nu doar rubeola. Daca procesul continua, ia legatura cu medicul de familie sa-ti dea o trimitere la un specialist.