| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema putin cam...rusinata pot spune.De vreo cateva saptamani incoace am un scaun greu.Ieri dupa scaun am observat o pata destul de vizibila de sange. M-am documentat pe internet si sunt mai multe optiuni care poate fi cauiza.Ma puteti aJuta? Sunt putin cam speriatahappyMultumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cauzele sunt multiple. Numai un tuseu chirurgical de rutina si apoi o endoscopie pot diagnostica corect. Nu trebuie sa te sperii ca ar fi foarte grav, dar nici nu lasa sa treaca timpul. La orice problema exista solutii. Mergi la un medic de specialitate, pentru un tratament adecvat si pentru a te linisti. Iti doresc multa sanatate.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Constipatia se elimina prin alimentatie.In legatura cu sangele din scaun ai nevoie de un consult medical daca se repeta.Problema ta este foarte naturala si nu este de rusine.Sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Patesc si eu asa de multe ori dar fiind constipatia foarte grea e si normal sa sangerezi putin, nu te speria dar totusi poti consulta si un medic