| picolini a întrebat:

am si eu o problema, si poate multi de aici o au. mancarea! dulciurile... pentru mine e o dependenta asa am fost invatata de mica cu dulciuri, tata fiind pe dincolo. eram plinuta recunosc, dar cu timpul m-am dezvoltat bine. am tinut cura, am slabit, pana la cea mai mica tentatie si m-am ingrasat la loc. poate am mai pus ceva in plus... nu pot sa imi stapnesc poftele, si e foarte frustrant pentru ca sunt foarte iritata cand nu mananc si ma gandesc doar acolo. Stiu ca e pe baza emotionala dar ce as putea sa fac? Mi-am luat plasturi de slabit, da sunt buni, nu imi este foame recunosc. din pacate nu imi controleaza si poftele. ce as putea face, vreo idee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| badnews a răspuns:

Cred ca totul proneste de la dorinta de a mesteca ceva laughing cauta ciocolata neagra sau biscuiti dietetici sunt multe alternative ale dulciurilor care au si gust bun si totusi nu uita ca cele mai bune sunt fructele. spor la treaba

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Poti incerca astea:1. Golesteti frigiderul de tot ce te-ar putea tenta 2.Cind mergi la cumparaturi fa-ti o lista pentru a nu cumpara tot la rind. Sper ca ti-am fost de ajutor! Pa

| claudiea79 a răspuns:

Cind ai pofta de dulciurii maninca capsunii spala-te si pui doar un pliculet de zahar vanilat. pastile care scad pofta de dulce; viaredin si cocktail; nu aveam pofta de mincare dar costau 800 de mii vechi...maninca fructe.