| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema. Visez urat foarte des, nu zilnic dar se intampla de cateva ori pe saptamana sa ma trezesc noaptea fricoasa si transpirata si speriata. Din cauza asta dorm si tv-ul aprins, ca sa vad ceva in camera cand ma trezesc.De foarte mult timp nu am mai dormit cu tv-ul stins. Stiti cumva ceva remediu (testat) pentru asta?
PS: Nu ma trimiteti la popa si nici nu ma puneti sa ma rog, nu cred in chestii de genu si nici nu-s curioasa sa le aud balivernele despre demoni si bullshits.Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Problema pe care o ai e de natură negativă. Încearcă să descoperi pozitivul pentru a echilibra balanţa. Diavolii ce crezi, sunt pozitivi?

| Gospell a răspuns:

Gaadeste-te la ceva frumos inainte de culcare, sau citeste o carte.

| LawR3n a răspuns:

Muzică de relaxare sau un control psihologic.

| siwel a răspuns:

Pai daca sunt demoni, poti sa incerci sa ii speli cu toata psihologia din lume ca nu are efect...
De Dumnezeu se pare ca nu-ti pasa, ca se pare ca il incluzi in categoria 'bullshits', deci daca ai o problema care depaseste psihologia, la cine te duci sa ti-o rezolve?
La noi? fii serios/oasa...
Te putem aburi frumos.
Daca numa' asta vrei, asteapta ca vor veni aburii, dar nu putem garanta ca-ti vor trece necazurile. happy
Dar undeva este speranta!

| diedra28 a răspuns:

Buna, poate nu crezi in chestii din astea cu popa si rugatul, eu pot sa iti dau un sfat testat pe un ateu. Iti recomand ca sa te uiti in trecutul tau, cam cu 3-4 luni inainte de a incepe sa visezi urat si sa vezi daca nu ai ceva care te-a marcat si iti provoaca aceste stari. In primul rand trebuie sa fi tu in pace cu tine. Daca gasesti ceva si nu poti sa o rezolvi singura, iti recomand sa vorbesti ori cu un prieten apropiat despre problema ta, asta in cazul in care nu doresti sa mergi la un psiholog(cateodata poate fi cel mai bun prieten si nici nu se scapa la altii). Iti pot recomanda pastilele naturale Sediphyt de la PlantExtrakt. Poti sa iei 2 seara la culcare timp de 2-3 saptamana. Pe mine m-au ajutat foarte mult.

| kiki890 a răspuns:

In primul rand eu sunt doctor pediatru si iti recomant sa nu mai dormi cu televizorul deschis i-ati o lumina de bebelusi ca sa te simti in siguranta iar cosmarurile vin din cauza mancarii excesive seara sau daca ti s-a intamplat ceva in timpul zilei sau mustrari de constiinta si fetei mele i s-a intamplat