| Lupuleasa_Mihai_1999 a întrebat:

Am stern infundat si as vrea sa stiu cat ar costa o operatie in primul rand. si daca nu sa-mi spuna un expert ce exercitii trebuie sa fac pentru a acoperi gaura. dau fundawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Blackthorne1 a răspuns:

Buna. Se numeste Pectus Excavatum la 'stern infundat', si sa zicem ca sa poti ameliora cu exercitii ar fi sa lucrezi la piet si la abdomen(gasesti multe exercitii pe net). Operatia am auzit ca este destul de scumpa( undeva intre 15.000 si 30.000 EUR) si necesita dupa aceea o recuparare de 6 luni cam in care n-ai voie sa ridici un sac de cartofi.
P.S.:Eu am Pectus Carinatum tongue

1 răspuns: