| Informatii109775431 a întrebat:

Am un coleg la serviciu care pentru cateva zile "a purtat / avut " ca un fel de ventuza pe brat, arata ca un dop alb care este parca lipit de brat, in locul in care de obicei esti vaccinat. Dupa ceva timp am vazut pe strada un elev de vreo 14-15 ani avand acelasi lucru pe mana... stie cineva ce e? Si nu, nu pot sa-mi intreb colegul ce este din cauza relatiei noastre tensionate... : (

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Probabil e o chestie folosită folosită pe post de presant, ca să se închidă rana mai repede.