| superAndrei a întrebat:

Am varicela de vreo 5 zile, si am bube peste tot, insa am fost alaltaieri la doctor, cand aveam la fel de multe bube ca azi, si ea a zis ca intr-un timp de cateva zile o sa se faca si mai multe....insa nu s-au facut... exista si cazuri in care ele se fac mai greu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| teo530 a răspuns:

Salut. Răbdare că îţi vor apărea. Cică dacă te îmbraci în roşu atunci îţi apar mai repede. Te ţine 2 săptămâni dar se poate şi 3 sau chiar o lună dar să nu ieşi din casă în aceste 2 săptămâni (sau 3-4 dacă nu ţi-au trecut toate bubele) altfel te întoarce. Să nu te scarpini oricât de tare te-ar mânca pentru că dacă se rup îţi rămâne semn gaură. Sănătate!

| ovidiu123432 a răspuns:

Difera de la persoana la persoana, poate nu ti se fac mai multe, insa o sa-ti treaca chiar daca nu ti se mai fac, doar asteapta.

| Mihai400004 a răspuns:

Cre' ca cea mai frumoasa senzatie e sa te scarpini, mai ales pe fata. mmmm...