| alina0 a întrebat:

Am vazut azi intr-un catalog Oriflame crema de zi/noapte pentru tenul acneic ADULT Bioclinic. Eu am 14 ani si as dori sa folosesc pentru ca am urme lasate de cosuri. Mi-ar putea face rau?
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| serenag a răspuns:

Buna Eliza. Cred ca este tarziu sa raspund. Pentru tine, iti recomand sa te duci la un dermatolog mai intai. El iti va prescrie exact ce iti trebuie. Produse atestate in scopul de a trata pielea. Lasa prostiile. Astea sunt pentru adulti care nu au probleme dar vor sa isi faca.

4 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

Cel mai indicat este sa mergi si sa cumperi ceva de la farmacie deoarece este mult mai bine! Multa bafta!

| Angelaaa a răspuns:

Depinde de tenul pe care il ai. Daca ai un ten gras (sau mixt /uscat), mai bine iti cauti o crema pentru tipul asta de ten. Eu am folosit de la Bioclinic si un sapun de fata si dupa o crema tot de la ei. Mie mi-a fost de ajutor si pentru semnele lasate de cosuri si pentru cosurile care imi apareau. Acum... daca nu incerci nu ai de unde sa vezi ce efecte are. Dar e o marca buna.

| Gabyta16 a răspuns:

Buna Elisa, e mai bine sa folosesti produse pentru varsta ta, deaorece nu este indicat sa folosesti produse pentru adulti big grin

| Gabyta16 a răspuns:

Buna Elisa, este mai bine sa folosesti produse corespunzatoare varstei tale, deoarece nu este indicat sa folosesti produse pentru adulti big grin