| DariusBadi09 a întrebat:

Am vazut multe intrebari de genul dar chestia e ca eu nu vreau sa slabesc asa rapid...2kg pe luna daca se poate.Ce ar trebui sa fac pentru a slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Slabitul rapid nu e sanatos, plus ca nici nu tine mult, ci cei mai multi revin la greutatea initiala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Micșorează porțiile de mâncare. Scoate 1/3, 1/4 din cât mâncai și o să ai rezultate.

| ruddy a răspuns:

Daca vrei sa slabesti trebuie sa iti schimbi alimentatia, dar nu pentru o perioada ci sa il faci un stil de viata. Nu inseamna ca nu mai ai voie cu suc sau dulcuri, dar moderat (mai bine zis calculat). Tot ce trebuie sa faci ii sa iti calculezi caloriile si sa reduci unpic, cate unpic din ele. Ex daca tu la 2800 kcal te menti, atunci inseamna ca va trebui sa mananci cam 2400 kcal sa slabesti.