| Sophy1 a întrebat:

Anul trecut am avut o catea infestata cu viermi, iar anul acesta la analize mi-au iesit eozinofiliile marite.Eu banuiesc ca am giardia fiindca este cea mai intalnita. Dar mi-e frica sa nu cumva sa fii luat viermi cardiaci, desi aia se iau prin tantari. Dar anul trecut ma sculam noaptea si nu puteam respira si inima mea batea tare. Am fost la cardiologie si mi s-a zis ca nu am nicio problema decat ca este din cauza ca eu cresc. Am 12 ani. Imi doresc sa nu am viermi cardiaci, si eu stiu ca acestia sunt foarte rari la oameni. Plus ca mai de graba cred ca am giardia, fiindca nu mi-e foame des si n-am pofta de mancare decat de dulciuri si uneori noaptea nu pot dormi. Acum astept un raspuns la analize. Voi ce credeti ca am giardia sau viermi cardiaci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Faptul ca ai eozinofilele crescute indica faptul ca ai o parazitoza. Nu ne pune pe noi sa ghicim de care.Asta iti va spune examenul coproparazitologic. Sanatate!

| D4nu7z a răspuns:

Da nu iti fie frica asa este Cresti am patit si eu imi era rau transpiram si nu puteam respira noapte chiar si ziua dar o sa treaca ap patit si eu exact ce spui tu asa am patit si eu o sa treaca trebuie doar sa iei niste vitamine sa mananci lamai si sa bei suc de lamanie natural asta iti trebuie ca sa treaca mai repede vitamine sper ca te-am ajutat