| Sophy1 a întrebat:

Anul trecut am tot pus mana pe o catea vagaboanta si anul acesta mi-au iesit Eozifiniolele marite. Eu sincer cred ca am niste paraziti( viermi) de la caine, dar totusi anul trecut raceam des si stranutam din senin. Nu cred ca am vreo alergie. Maine merg sa fac niste analize special sofisticate, si imi vine sa mor cand aud de asta fiindca mie mi-e frica. Chiar mi-e frica sa mi se sparga vena sau sa aflu ca am viermi la inima. Stiti cumva daca un om poate avea viermi la inima sau daca ti se poate sparge vena la analize? fundita pentru cel mai explicativ raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

In primul rand cred ca ai vrut sa spui eozinofile.Cuvantul ce l-ai scris tu acolo nici nu exista. Apoi o vena in momentul in care ti se recolteaza sange se poate sparge doar daca nu e atenta asistenta. Eu am patit-o. Nu am avut dureri dar in schimb mana mi-a fost vanata in jur de 2-3 saptamani.
Exista viermi a caror oua pot ajunge la inima in urma circulatiei sangelui dar nu trebuie sa te speri pentru ca inainte de asta ar trebui sa ai simptome care sa ateste faptul ca ai o paraziti in organism ceea ce la tine nu s-a intamplat. In plus de asta un numar mare de eozinofile poate insemna si o alergie iar daca tu anul trecut spui ca stanutai des eu cred ca mai degraba asta ar fi cauza.

1 răspuns:
| katy a răspuns:

Nu te speria ca nu o sa te doara si eu eram o fricoasa si acum ma duc singura sa-mi fac analizele.cu siguranta e vorba de viermi intestinali.iti va da sa faci un tratament prin care sa ii elimini si vei fi ok. gandeste pozitiv!