| Dailla01 a întrebat:

Apelez la voi deoarece nu stiu ce sa ma mai fac! Vreau totala seriozitate fata de acest subiect.

Sunt tanara, mi se zice mereu ca sunt superba, insa eu nu ma pot bucura de asta. Am 2 alunite maricele si negre, fix pe sani, care ma dezgusta. Am incercat in tot acest timp sa ma inteleg cu ideea, sa le accept, insa nici acum, dupa atata timp nu am reusit. Nu port bluze decoltate, rochii sau costume de baie care sa le scoata in evidenta.

Vreau sa va intreb, daca cunoasteti orice remediu natural, care sa functioneze pentru indepartarea alunitelor sau pentru micsorarea lor. Nu le mai suport si nu ma pot bucura de nici macar un moment la plaja sau atunci cand merg undeva, intr-un tricou putin mai decoltat!

App: am vizitat si un medic, care mi-a spus ca operatiile pentru scoaterea lor, lasa urme iar eu nu-mi doresc nici acest lucru!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Nu exista solutii minune pentru indepartarea alunitelor si mai mult, daca incerci tu acasa e posibil sa faci si un mic cancer din cauza lor, pentru ca alunitele au un potential cancerigen enorm. Asa ca daca chiar vrei sa scapi de ele singura solutie e operatie, pe urma, daca raman urme poti sa-ti faci o interventie estetica pentru a scapa de cicatrice si gata, nici nu se vede.
Insa gandesta si invers, s-ar putea ca alunitele alea chiar sa te pune in valoare, sa tina de tine, sa te diferentieze de restul, nu stiu cati ani ai dar iti spun o mica poveste, eu in liceu eram indragostit pana peste cap de o fata iar mie, dintre toate lucrurile pe care le avea ea, cel mai mult imi placea si consideram ca era cea mai draguta trasatura a ei, o alunita destul de mare pe care o avea pe obraz si pe care ea o ura cu desavarsire. S-ar putea ca acele alunite, pe termen lung sa fie un atuu, mai mult decat un defect, gandeste-te si la asta.
Si nu incerca tu acasa sa te joci cu alunitele, pentru ca asa cum spuneam, e foarte posibil sa te alegi cu un melanom malign. Doar dermatologul sau un chirurg le poate indeparta.

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Toate semnele particulare, mai ales cele proprii tie, rare, sunt bune, caci iubitul tau le asociaza cu tine, cu ce ai unic si le indrageste. Am luat la cunostinta de multe cazuri in care iubitul alinta si mangaia nu numai semne din nastere, dar chiar cicatrici. El iubeste ce te face sa fi tu, tot ce te individualizeaza. Sigur, nu ceva dizgratios, dar eu cred ca nu sunt urate, ci mai degraba le-ai antipatizat tu urmarind perfectiunea. Vezi daca nu poti sa te impaci cu ele. De micsorat nu prea merge, caci le deranjezi si e periculos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dincolo de cele mentionate de tine, cred ca ceea ce conteaza cu adevarat este ca tu sa fii, si sa radiezi de sanatate.
Daca tu crezi ca acele alunite sunt o piedica in calea fericirii, e posibil sa te inseli.
Conteaza ce spune inima ta.