| Ionut_Bogdan_1999_OFMU a întrebat:

Buna, as avea nevoie de ajutor, am o problema cu niste cosuri pe spate, mentionez ca am 19 ani si nu am avut relatii sexuale, astept niste sfaturi gen: o crema sau ceva care sa mi le reduca drastic, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cosurile de pe spate nu au nici o treaba cu sexul!
In 90% din cazuri, cosurile de pe spate apar din cauza igienei facute necorespunzator, sau a lipsei zilnice a dusului, cu apa calda si sapun.
Cosurile pe spate mai pot apare de la purtarea imbracamintei sinetice sau in amestec cu sintetic, fiind alergic la acestea.
Daca porti maieuri sau tricouri sintetice, poti fii alergic la ele eliminarae lor si purtatul de tricouri numai din bumbac (100% cotton), face ca acele cosuri sa nu se mai produca, asta daca esti alergic.

| Donsavas a răspuns:

Da,crema cu spirolonactona dar nu e la noi sau creme cu acid azelaic(skinoren) ori isotrexin