| FindMyName a întrebat:

Buna! As avea nevoie de un sfat.

Alaltăieri pe la 12:30, când m-am ridicat din pat, in partea dreaptă, lângă buric..am simțit ca niște pișcături sau o arsură cum cobora mai jos înspre zona sensibilă

Ieri am simțit presiune cand mergeam sau când făceam un fel de miscare mă ținea ceva la burtă in dreapta.
Când ma aplecam, durerea parcă urca mai sus în coastă(tot partea dreaptă)
Aseară am strănutat și m-a ținut ceva, dar vreau sa mai menționez ca mereu seara când ma pun în pat, ma doare din nimic..nu fac nicio mișcare bruscă sau ceva ca să mă doară, doar stau ca un butuc fără sa ma mișc și tot mă doare.

Este cazul de apendicită sau o ernie ceva? Îmi puteți explica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este cazul că stai prea mult in pat. Altii sunt sătui de muncă la ora aia.

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil apendicita

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic pentru a primi explicatii.

Răspuns utilizator avertizat
| Ilovedinero a răspuns:

Poate fii apendicita sau nu ai făcut de mult miscare.Incearca sa faci mau multe plimbări pe săptămână în aer liber și cu durerea de coasta și strănutul dacă poți merge la o salina sau dacă nu fierbe niște apa cu sare și așteaptă puțin sa se răcească iar când aburii nu mai sunt atât de fierbinți apleaca-ti capul și stai și inspira aburii. Daca nu e apendicita exista posibilitatea sa fi mâncat în ultima perioada prăjeli, multe prostii și un stil de viata nesănătos iar corpul sa aibă nevoie de o detoxifiere( exactaceleasi simptome le-am avut acum 6 săptămâni și asa am scăpat de ele) iar dacă ai un stil de viata sănătos cel mai bine e sa fi atent la aceste detalii:
Jet urinar slab
Culoarea urinei
Cat de des faci treaba mare
Ce culoare are treaba mare
Consistenta pe care o are treaba mare și dacă te doare în momentul în care faci oți numărul 1 ori numărul 2( ma refer dacă te doare burta)
Este posibilitatea ca colonul sa nu fie curățat și sa fie nevoie de o clisma sau laxative în cel mai bun caz.In orice caz dacă observi și aceste simptome de urgenta la doctor!

| FindMyName explică (pentru Ilovedinero):

Mulțumesc mult pentru detalii!

| Smmo a răspuns:

Nu mai sta sa te intrebi, mergi la medic. Si una si alta sunt rele.