| anonim_4396 a întrebat:

As avea si eu o intrebare. E a 7-a zi de cand i-au antibiotice ( Augmentin) pentru raceala si de ieri a inceput sa ma doara rinichiul stang, oare e de la antibiotice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pushy1601 a răspuns:

Sincer nu cred.Si eu am terminat azi cu antibioticele Augmentin, ce-i drept eu am luat doar 5 zile si nu m-au durut deloc rinichii. Poate ca nu te-ai hidratat destul astazi sau cine stie.Dar nu cred ca e de la Augmentin.
Oricum mai bine ai intreba medicul daca durerea persista si maine.
Apropo, uita-te pe prospectul de la medicament. Poate e acolo ceva legat de durerea de rinichi. happy
Sper sa te faci bine :*

2 răspunsuri:
| bloodandpride a răspuns:

Sigur trebuie sa fie de la deshidratare.Bea cat mai multa apa.Si nu mai lua antibiotice, pentru ca la un moment dat o sa ai nevoie de antibiotice si mai puternice data viitoare.

| Gabitzu246 a răspuns:

Lasa draq augmentinu ca iti face numa probleme, este cel mai penal antibiotic mama mea a facut candidoza de la el, eu personal cand sunt racit nici nu iau medicamente in 2 zile m-a trecut