| alexandracosmin a întrebat:

as dori sa ma ajutati. Toata vara am tinut o dieta dar acum de cand a inceput scoala nu mai pot manca la fel, deja m.am si ingrasat mancand biscuiti.as dori sa imi spuneti ce as putea manca ca sa nu ma ingras mai tare :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
In primul rand sa-ti faci pachetel de acasa ca sa nu mai mananci toate prostiile la scoala. Iti recomand sa-ti faci un sandwich in urmatorul fel:
o felie de sunca de pui, o felie de telemea/cascaval, 1/2 frunze de salata si eventual rosii sau castraveti. Painea sa fie integrala (cu diferite tipuri de seminte) sau neagra.
Piept de pui la gratar (poate sa-l faca mamica ta dimineata sau il faci de seara) cu o frunza/2 de salata.
Pulpa de pui dezosata pe gratar cu rosii/salata sau chiar ambele
De asemenea iti mai poti lua gustari gen mere, banane, pere sau orice fruct iti place.
Daca ai posibilitatea poti sa-ti iei si salata intr-o caserola (salata diversificata sunca, telemea si diferite legume)

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fructe și legume in special. Adesea fetele care tin la silueta mananca la scoala fructe (mere, banane, pere, prune) si legume (ardei, morcovi curatati si spalati de acasa, pastarnac)

| stringer a răspuns:

Fructe mere în special big grin