| CarmenAdriana a întrebat:

As dori sa stiu daca un student din cadrul umf, dar la farmacie, poate ajunge sa lucreze pe smurd sau ambulanta!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

NU! Pentru ca farmacia nu are nimic in comun cu serviciul de urgenta.

| BiuL a răspuns:

NU prea cred, desi din cate stiu eu exista un curs pentru ambulantier, intereseaza-te de un astfel de curs si vezi daca e necesar sa fii absolvit medicina sau nu.

| hummmer a răspuns:

Da,dacă Ai pile grele acolo.Nu în caz contrar.

| Petrust a răspuns:

Nu.Trebuie sa studiezi medicina generala pentru asta si nu farmacologia.