| BiiaM a întrebat:

As dori un raspuns cat se poate de sincer si la obiect. E normal ca un ovar sa fie mai mare decat celalalt? Diferenta nu este chiar mare. Unul este de 3cm iar al doilea de 3, 6cm.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Mergi la un ecograf si apoi intreaba un medic

| GabrielaIoana a răspuns:

Iti recomand sa intrebi un doctor pentru ca aici nu e o chestie de dat cu presupusul. Du-te la ginecolog si discuta acolo problema sa fi sigura.

| AlexandruRares a răspuns:

Fiecare organ din corp este unul mai mare ca celalalt, de regula cel drept este mai mare ca cel stang
Daca ai face niste cercetari ai vedea ca sanul drept e mai mare decat stangul, degetele de la mana dreapta sunt putin mai lungi (foarte putin) si mai groase, incearca asta cu un inel care iti vine fix pe unul din degetele de la mana stanga iar apoi incearca sa il pui pe acelasi deget de la mana dreapta sa vezi ca nu o sa intre, poate o sa intre in cele din urma dar mai greu decat la celalalt deget