| Lorde92 a întrebat:

Buna happy as vrea sa ma duc la urgente, la spital am o tuse ruginie, frisoane, febra si dureri de cap. Dar ultima data cand am fost la urgente doctorita mi-a reprosat ca de ce vin cu acest caz la urgente(aveam probleme cu respiratia si imi pierdeam uneori cunostiinta si ameteam) ca cica la urgente vin doar copiii calacti de tramvaie, loviti in cap cu toporul, m-am mirat cand am auzit asa ceva. Acum as vrea sa ma duc sa-mi fac iarasi un control, dar mi-e frica sa nu ma intalnesc tot cu acea doctorita. Ce parere aveti de cum s-a comportat doctorita cu mine? Ce ar trebui sa fac? Avand in vedere ca nu-i stiu numele ca sa vad cand e de garda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

GHINION, ai dat peste o TÂMPITĂ sad

Oricum, asta nu are nici o legătură cu situaţia ta : poţi merge liniştită ( iar ) la Urgenţe!
Neapărat/TREBUIE să mergi la medic!
Cel mai probabil, având în vedere întrebările tale din 13/15.12.14, NU ai tratat corect/corespunzător acea viroză respiratorie şi au apărut complicaţii sad

Toate cele bune şi multă sănătate.

| Discord a răspuns:

Nu stiu exact daca in cazul in care esti cum trebuie sa mergi la urgenta dar in cel in are ai fost. trebuia clar sa mergi la urgenta si cum dracu' " copiii calacti de tramvaie, loviti in cap cu toporul" adica te duci la spital cand esti mort, nu?

| superwoman135 a răspuns:

Daca nu te simți confortabil sa mergi la urgentă poti face in felul următor :
- sa mergi sa te consulte medicul tau de familie
- sa mergi la policlinica
- sau sa mergi la un cabinet particular

| superwoman135 a răspuns:

Funda?

| Mosu_Nikolas_1997 a răspuns:

Sa o inregistreziwinking