| claudiu_5610 a întrebat:

as vrea sa-mi ziceti daca eu sunt nebun sau maicamea.am doar 11 ani dar imi vine sa ma omor. vreau asta pentru. maicamea ma bate fara motiv si de multe ori chiar foarte grav ma bate.de ex.:o data mi-a dat cu cutitul in mana...si acum am gaura... daca spuneti ca mama e nebuna va rog sa-mi ziceti si niste sugestii!
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| waLken a răspuns:

Iaute acest copil trece prin ce am trecut eu acum cativa ani buni! mda si iata-ma incearaca sa vorbesti cu cineva. Te rog cat mai repede posibil pentru ca eu stiu cum e am aceeasi mama momentan locuiesc singur am apelat la fratele meu mai mare
iar mama ta? ha daca tot iti face ce iti face de ce? i se mai spune "mama" Aceste persoane nu merita numele de "mama" "mama merita doar femeia care te creste si te iubeste! si nici tu sa nu iti bati joc de bunatatea ei " in cazul tau Contacteaza Pe cineva din familie / si da aceeasi intrebare Tata-l tau nu spune nimic nu te apara. ce se petrece in casa aceea?

22 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vă trebuie o consiliere psihologică în prima fază ca ulterior și un consult medical psihiatric.
Pa, pa.

| gabriela a răspuns:

Mergi la Primarie, protectia copilului. Primarul este obligat sa te ajute! Trebuie sa te ajute si pe tine si sa ceara o acheta sociala si despre atitudinea mamai tale! Poate asa se rezolva o examinare a sanatatii ei, iar tu poate gasesti un loc unde vei fi iubit si asistat!

| valy a răspuns:

Din pacate mama ta are o problema serioasa...ar trebui sa o duci la un consult.si tu la un pshiholog sa iti scoti ideile astea

| cornculapte a răspuns:

Protectia copilului e prima solutie care imi vine in minte. Apeleaza la cineva, o cunostinta, o ruda, cineva care sa mearga cu tine sau sa te sustina macar. O poti face si singur, dar e mai bine cand ai pe cineva alaturi.

| Razvan a răspuns:

Daca e adevarat ce zici tu ar trebui sa vorbesti serios cu o persoana adulta, un psiholog sau poate chiar dirigentele. Poate ca mama ta are tulburari de comportament si trebuie luate masuri inainte sa se intample ceva mai gravraised eyebrows

| Alexandra. a răspuns:

Ar trebui sa apelezi la protectia copilului.winking
Sau nu mai ai alte rude? straight face Sa te ajute ele... sa stai la ei...
Exista mai multe optiuni...

| Gospell a răspuns:

Chiar imi pare rau pentru tine, chiar si pentru mama ta care cred ca sufera de o boala psihica.
Sfatul meu este urmatorul : Nu te omori, pentru ca nu vei castiga nimic. Ar trebui sa te duci la o ruda (unchi, matusa, bunica/bunic)
si sa-i ceri ajutorul sau poti sa te duci la politie. Sau poti suna la protectia copilului 116 111.

| Alex_7297 a răspuns:

Voi auziţi aberaţiile astea? Auzi, că "are o gaură în mână". Te rugăm frumos să te duci să te uiţi la desene.
Şi dacă e adevărat, îmi cer scuze, dar nu prea cred!

| zxsds a răspuns:

Probabil se descarca pe tinestraight face. Vorbeste cu tata-l tau si spune-i ce se intampla.

| chivas21 a răspuns:

Si tatal tau? nu te apara? Scuze, eu nu prea cred ca o mama ar putea sa ii bage copilului ei un cutit in mana! Chiar ai gaura in mana, daca faci o poza si ne arati, doar atunci o sa te cred!

| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a răspuns:

Pai ce ai facut? Probabil ai facut vreo prostie ca fara motiv nu cred ca te`ar bate straight face
Nu pot sa zic ca mama ta e nebuna, dar nici normala nu e din moment ce te-a lovit cu cutitul :-s
Ai grija ce faci si incearca sa nu o mai enervezi!

| Doar eu_8334 a răspuns:

Woow...nasoala chestie. Pai mama ta chiar e nebuna. Apeleaza si tu la protectia copilului si incearca sa eviti scandalurile si certurile.

Bafta!

| GabiCh93 a răspuns:

Nu stiu ce ai facut u de ati ajuns la chestia asta da nu e de binehee hee
Discuta cu ea.

| andutzza776 a răspuns:

Pai discuta cu cineva adult, maicata e chiar nebuna daca face asa ceva
nu te omori, nici nu poti glumi cu asa ceva suna la protecti copilului, ei te pot ajuta!
bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la politie!

| Deea :x a răspuns:

Maica-ta e clar bolnava mintal! chiar daca i-ai da motive, nu cred ca ar fi normal sa recurga la asemenea gesturi... ar trebui sa vorbesti cu un pshiholog si poate o sa o convingi si pe mama ta, sau daca nu tu, altcineva, atat in legatura cu problemele mamei tale, cat si decizia ta, prosteasca :-p

| patricCia a răspuns:

Doamne fereste! Asa ceva nu e posibil! O mama nu isi bate copilul fara motiv! Si cum s-a rezolvat dupa ce te-a injunghiat, te-a dus macar la spital? Si alte rude nu vad ce se intampla? Incearca sa vorbesti cu cineva! Cu tatal, cu vreun unchi, verisor oricine! Ai nevoie de ajutor in acest caz, nu poti sa stai si induri bataie tot timpul! In orice caz, daca e asa cum ne-ai povestit, mama ta nu e foarte normala! Imi pare rau ca trebuie sa induri asa ceva, dar cel mai bun lucru ar fi sa vorbesti cu cineva! Sau incearca sa vorbesti cu mama, doar sa ai grija ca acest lucru sa nu iti aduca o noua bataie! Mult succes!

| rapidista a răspuns:

Daca avea o mama atat de denaturata precum reiese din spusele lui, in acest moment el n-ar avea acces la calculator... Of! of copii din ziua de azi1 Fac din orice prostie crima

| claudiu_5610 explică:

Eoh fac o poza. o s-o pun ca avatar. dar ce rezolv? si mi-e frica sa spun la cineva!

| waLken a răspuns:

Omoarate ce mai traiesti ~ SaL ne intalnim in rai serios omoaratewinking

| waLken a răspuns:

Hahahaha mda poate ca are o gaura dar nu in mana poate ca in creerasulhee hee ala micut. + ca poate las-o balta du-te bato pe matawinking si rezolvi problema resT PEACE ~ auzi si tu are o gaura in manarolling on the floor))))

| NeaguBianca566Ioana a răspuns:

Eu spun: sa vorbesti cu un membru al familiei (in afara de mama ta) sa faca ceva, sa sune la politie!