| SaRiNoOtZa a întrebat:

as vrea sa stiu ceva:daca mama mea are hernie ombilicala trebuie sa se opereze? Mie imi este foarte frica pentru sanatatea mamei mele.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BRG a răspuns:

SSănătate multă mamei tale dar cred că trebuie operată, mai bine să meargă la un chirurg bun că doar acesta poate spune exact ce trebuie făcut, o zi frumoasă. Cristi.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu da, trebuie operata si atata timp cat hernie nu este complicata (incarcerata, strangulata), operatia este destul de usoara si recuperarea rapida.

| stefan_4644 a răspuns:

Da trebuie.Nu trebuie sa iti fie frica daca ar fi intr-un stadiu avansat ar avea dureri mari, s-ar misca extrem de greu.Deci daca este mica operatia v-a decurge fara probleme. Dureaza cam o ora o operatie de genul asta din momentul preoperator.Nu te speria dar convinge-o pe mama ta sa faca operatia. E normal sa-i fie frica cui nu i-ar fi?