| popamihaela a întrebat:

Buna as vrea sa stiu daca pot avea un copil sau pot ramane insarcinata dupa ce am pierdut sarcina acum o luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fa pauza de 6 luni de la avortul pe care l-ai suferit (atat ii trebuie uterului sa se refaca dupa un chiuretaj) si dupa aceasta pauza ppoti incerca sa ramai din nou insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai chirotaje, nu ai luat anticonceptionale, e posibil sa ramai. daca ai intervenit in normala functionare a organismului cu pastile si alte interventii traumatizante sansele sunt mai mici.bag sama ca umblatul cu buricul si spatele gol afecteaza in timp fertilitatea sau sanatatea organelor genitale. dar. dupa cum stii foarte bine; vorbim degeaba.