| alll3xandra a întrebat:

as vrea sa stiu si eu cu ce pot face sa nu ma mai doara picioru.Am avut accident de masina in urma cu 3 saptamani si acum ma doare picioru cand merg mai mult si la radiografie nu mi-a iesit nimic ajutati-ma va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Reek54 a răspuns:

Trebuie sa-l supui la exercitii ca sa se refaca, incepe cu genoflexiuni putine si usoare si fandari, in fiecare dimineata si seara, cu timpul mai mareste numarul de exercitii, si o sa-ti treaca.
Si vezi sa stai cat mai mult cu picioarele intinse, mai ales in timp ce dormi.

| alll3xandra explică (pentru Reek54):

Am inceput sa fac cate 10 genoflexiuni si cate 5 fandari, trebuie mai mult?

| Reek54 a răspuns (pentru alll3xandra):

Simti ca te apasa?, sau te simti ok?

| alll3xandra explică (pentru Reek54):

A inceput sa ma apese putin si m-am gandit sa fac niste masaje cu diclofecan

| Reek54 a răspuns (pentru alll3xandra):

Este ok atunci, continua tot asa.iar cand o sa poti face aceste exercitii fara probleme, mareste numarul acestora.

| alll3xandra explică (pentru Reek54):

Are ceva daca fac si masaj cu diclofenac? si seara ma mai plimb cu el?

| Reek54 a răspuns (pentru alll3xandra):

Nu in fiecare seara, doar cand ai dureri mai mari (daca ai).
Cred ca o sa-ti treaca pana vine frigul, deci. nu are nimic daca te plimbi cu el.

| alll3xandra explică (pentru Reek54):

Multumesc mult:*

| Reek54 a răspuns (pentru alll3xandra):

Cu placere, oricand. happy

| invisibleboy a răspuns (pentru alll3xandra):

Pai dai fata si voturi la raspunsuri si funda daca te-a ajutat, ca asa se cuvine, asa e frumos