| yuliansch a întrebat:

As vrea sa va intreb daca se altereaza sucul obtinut din sfecla rosie, mar si morcov, in cazul in care este preparat seara si pana dimineata( tinut in frigider). Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu se altereaza. Prin pastrarea in frigider isi pierde din calitati. Mai mult, nu este recomandata pastrarea decat in recipienti de sticla sau ceramici. Dar este mai bine sa faci atat cat poti consuma intr-o zi.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se altereaza daca il tii maxim 24 ore, ca sa nu isi schimb culoare prin oxidare sa pui caterva picaturi de lamaie