| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Astăzi am ațipit un pic și m-am trezit cu un obraz amorțit, însă mi am revenit în câteva secunde. Țin să menționez că aveam și mana pe care am adormit amorțita. Este vorba de ceva grav? Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la neurolog, de ce crezi ca stie cineva de pe TPU, acestea sunt probleme serioase care se diagnosticheaza de medici specialisti in urma analizelor radiografiilor ct urilor, nici medicii nu iti pot pune diagnostic prin telefon, trebuie sa mergi la ei sa te vada, deci mergi la neurolog.

| Whitte a răspuns:

Nu ai nimic. Ai dormit pe mana si ai oprit un timp circulatia sangelui. Asta e tot. Dar cum te-ai ridicat circulatia a revenit si totul va fi bine.

| Mindfulness a răspuns:

Cum ai ținut mana apăsat pe obraz ai simțit la obraz că e amorțit, sunt totuși multe ore in care ai stat în aceeași poziție. Trece, nu e nimic grav. De multe ori și eu dorm așa și nu știu de ce mă doare mana.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Și eu pățesc asa, câteodată îmi amorțește și mi se și umfla mana dar trece dacă masez.

| shyde a răspuns:

Nicio boala, simptom perfect normal.