| Sunciel a întrebat:

Astazi am fost la un nou dentist(cel vechi a plecat din tara din pacate) avand carii pe doi dinti diferiti. O carie a plombat-o insa pe cealalta doar a curatat-o (ma durea foarte tare si a spus sa revin ca sa facem anestezie). Problema este ca a lasat dintele curățat neacoperit si acum este super sensibil nu pot sa beau apa, nu pot sa ma spal pe dinti, practic trebuie sa evit orice contact cu lichidele... Inca nu am mancat, sunt curioasa cum ma voi descurca avand in vedere ca exista riscul sa imi ramane mancare blocata acolo si sa nu o pot scoate din cauza sensibilitatii. In mod normal nu trebuia sa sigileze dintele cumva? Cu un gel sau o pasta, nu ma pricep dar mi se pare putin dubios.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| debarasator63 a răspuns:

Cred ca trebuie sa-ti alegi un dentist si sa te prezinti la el. Și asta urgent. Eu am niste probleme cu dintii urate rau de tot si asta din cauza ca am amanat mereu consultul/tratamentul. In prezent sunt la a 4-a operatie crying si amcheltuit pana acum 23.000 lei. Crede-ma nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu. Si totul a inceput cu o mica cariuta...

| Illuminati2016 a răspuns (pentru debarasator63):

Deja mi-e frica am 20 de ani si buget de 12.000 ron si am dintii cam naspa

| debarasator63 a răspuns (pentru Illuminati2016):

La mine discutam despre implanturi. Stai linistit nu cred ca este cazul tau.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Du-te la dentist, nu sta așa.