| n1men14 a întrebat:

Bună, ați făcut vreodată insolație?
Sora mea mai mică varsă și nu se simte prea bine, eu mă gamdesc ca e insolație pentru ca a intrat în piscină( la noi în curte) și era soare, nu știu, EXPERIENȚE?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-le parintilor tai sa o duca la medic!

| Cipi1212 a răspuns:

Nu este sănătos soarele după-amiaza.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Este foarte posibil să aibă un virus la stomac fără nicio legătură cu soarele.
O să fie bine în 24h.

| georgcyc a răspuns:

Și eu am făcut insolație, sfat sa bea theraflu plic, să-i dai cu crema artro suport care are ardei iute în compoziție. Să-i dai pe ceafă cu crema apoi sa ii pui un prosop pe ceafă sa stea cu el pana ii se trage durerea, că aceea crema încălzește

| georgcyc a răspuns:

Și să stea pe spate sau cu ceafa pe prosop

| georgcyc a răspuns:

Crede-mă mie într-o zi mi-a trecut, apropo am uitat să-i mai spun sa bea și ceaiuri de lămâie.