| dienutzza_5627 a întrebat:

Au venit la scoala ceva medici si ne-au facut un control la coloana, si cand dupa ce a terminat cu mine a zis asistentei sa scrie ca diagnostic ceva asemanator imi aduc aminte de scleroza.As fi curioasa ce inseamna asta.Am ceva problema si daca da cam ce ar fi aceea? Am cautat pe net dar nu am gasit nici o descriere ce as putea intelege.Stie cineva ce inseamna asta? De aceea postez ca intr-adevar ma intereseaza ca de ceva timp a inceput sa ma doara spatele.Nu i-am dat importanta prea mare dar acum sunt foarte curioasa.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

De fapt e scolioza si e provoocata daca porti geanta pe umar in loc de ghiozdan, trebuie sa faci gimnastica si masaj ca sa iti treaca.

| Freaky a răspuns:

Scolioza nu scleroza.Sclroza e nebuneala.Deci scolioza este o deviatei a coloanei.Nu este dreapta, ci e spre stanga sau spre dreapta. Poti rezolva mergand la gimnastica medicala. Ar fi bine sa spui parintilor, si sa mergi la un doctor. uite aici mai multe informatii http://www.sfatulmedicului.ro/scolioza