| Gumitzza5 a întrebat:

avetii idee ce poate sa-ti faca o urechelnita? Am avut una in camera aseara si s-a ascuns, aseara tot simteam ca ma ciupeste ceva si... Sper sa nu-mi fi facut nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
eu am vazut intr-un documentar, ca, in ciudat numelui ei nu poate patrunde in urechile noastre datorita unei membrane care nu-i permite.
Ele iubesc locurile racoroase si umbroase, deci de aceea s-a ascuns in camera ta...
nu stiu daca ne musca, dar daca ti se umfla si ti se pare grav mergi la un doctor, ceva... happy
Ai grija de tine

8 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Eu stiam ca daca iti intra in ureche surzesti, de aici si numele urechelnitahee hee

| Robert a răspuns:

Vezi sa nu te fii lasat insarcinatalaughinglaughingnu are ce sa-ti faca.doar sa nu fii fecundat in tine...ca ar fi nasol de tot.cum sunt sanse mici pentru asta nu patesti nimica.

| MirunaC a răspuns:

Stii nu cred ca te-a muscat deloc.probabil ai avut impresia asta deoarece ai vazut-o si stiai ca e in camera.asa ca stai linistita.

| CarinaVonPhetamine a răspuns:

Daca te ciupeste de brate maini etc. in afara de ureche inseamna doar ca era un Tantar Banal ^^ Be Happy!
Daca te zgarmana ceva in ureche. Atunci Be Sad... s-ar putea sa iti fi intrat acea "insecta" in ureche si sa fi zgarmanat acolo la timpan.
Daca nu prea auzi bine cu o ureche. Du-te la ORL...
Nu e ceva grav. Iti va baga un "betisor" in ureche cu o camera video in fata. Nu te va durea deloc.

PuP si ai grija cu insectele astea!

| Luciii a răspuns:

Deci eu unul am auzit ca urechelnita iti muscha timpanul si daca nu mergi urgent la doctor poti surzi si pentru ce? din cauza unei insecte?>

| lakrymotsa a răspuns:

Pai eu am auzit ca urechelnita iti intra in ureche si surzesti!

| sabyna29szeretlek a răspuns:

Eu stiam ceva de genu ca daca iti intra in ureche nu vei mai auzi. dar daca iti este frica vorbeste cu parinti tai si consulta un doctor