| MirelaR01 a întrebat:

Azi am alunecat pe scari si m-am lovit la noada(coccis).
Mă doare, nu imi dau seama inca daca s-a umflat sau nu.mi s-a intamplat acum vreo 30 de minute.
Am mai avut o astfel de cazatura, cand aveam vreo 9 ani(acum am 13) si am mers si la medic, si mi s-a zis ca nu este grav si mi-a trecut atunci.
Dar acum, ma ingrijorez pentru ca a fost ceva de secunda, pur si simplu am alunecat si am picat...si sper sa nu fie grav.
Am mai citit cateva articole pe net, unii spuneau ca nu e nimic grav, altii ca au ramas cu dureri pe o perioada lungă de timp.
Pot sa merg, dar ma doare de exemplu, cand ma asez pe scaun.
E o problema? E nevoie sa merg la medic, sau trece acasa? Poate fi ruptura sau ceva grav? Ce as putea sa fac? Vi s-a intamplat?
Va rog, cat mai repede daca ati putea sa ma sfatuiti, mai ales ca am mai picat acum cativa ani o data.
AJUTOR!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kopli a răspuns:

Ar fi bine sa-ti faci o radiografie sa vezi ce este acolo. Mai ales ca ai mai cazut. Sa nu fie o fisura sau o deviere de os. Ca atunci, vei avea dureri toata viata, fara leac.

1 răspuns:
| zăGhost a răspuns:

Poti incerca sa te dai cu p crema antiinflamatoare, iar daca nu trece intr-o zi-doua, sa mergi la medic.