| andreeasweetlove a întrebat:

Buna azi am auzit de Zineryt, tratament pentru cosuri sau acnee.
Ce ziceti merita sa il iau?
La voi a avut efect?

Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| iStarry a răspuns:

Da,e foarte bun happy Si eu l-am folosit(bine, nu am avut decat cateva cosuri, nu acnee severa)si chiar daca mi s-a terminat de vreo 2 luni, inca nu mi-a aparut niciun cos de atuncibatting eyelashes Multe colege cu acnee vulgara l-au folosit si pana la sfarsitul semestrului nu mai aveau aproape niciun cos

| Empathizer a răspuns:

Merge bine pe cosurile infectate, mai putin pe punctele negre. Si trebuie folosit de 3 ori pe zi. Usuca putin pielea, nimic care sa nu se rezolve cu o crema cosmetica hidratanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ti-as recomanda zineryt pentru ca am auzit ca arde fata.Este foarte buna solutia care se numeste Aknesol.Eu dinasta folosesc.Seara iti speli fata cu apa calda si aplici putina lotiune pe un tampon de vata.

| pisikutzza22 a răspuns:

Eu il folosesc si sunt multumita de el chiar daca nu face miracole.pe pielea curata si uscata dai cu solutie cat mai des posibil si in 3-4 zile cosurile dispar

| cristinicamititica a răspuns:

Eu iti recomand sa folosesti un sapun cu sulf. e foarte eficient. cauta la magazinele naturiste. e ieftin, 7-8 lei si doar trebuie sa te sapunesti pe fata, dupa care te speli. ai grija ca miroase ciudat!

| Blueberry145 a răspuns:

Eu iti recomand sa folosesti ceva facut de tine acasa, pooti folosi si zynerit dar iti recomand ceea ce fac si eu, merge foarte bine, miere, suc de lamaie, pasta de dinti, putina crema hidratanta, si poti adauga o crema pentru fata sau un gel pentru cosuri, asta am pus eu, poti pune si picaturi de ochi sunt ft bune pentru cosuri, pui acest amestec pe fata il lasi cam 40-60 minute si te speli cu apa, daca crezi ca ti se va usca pielea de la lamaie, date cu crema hidratanta dupa 2 ore dupa ce te-ai curatat

| andreeasweetlove explică (pentru Blueberry145):

Si are efect? cat dureaza acest tratament pana se "scapa" total de cosuri?

| Blueberry145 a răspuns (pentru andreeasweetlove):

Da are efect, eu de 2 zile imi dau si este ft bun, am scapat aproape de toate, depinde cate ai

| andreeasweetlove explică (pentru Blueberry145):

Am asa..basicute si se fac cosurimari doar unele dintre ele in rest...o gramada de puncte negre

Apunemi exact ce tip ne miere...ce pasta de dinti... si eu nu am picaturi de ochi..are ceva?